Andras Manfeldes pie iepriekšējā podkāsta ierakstītais komentārs pamudināja mani reaģēt steidzamības kārtā. Andras komentārs zem podkāsta.«Andra Manfelde says:
11:12 on Sep 25th, 2010

Tikai sēžot meža būdiņā, iespējams tīri līdzpārdzīvot par Latvijas krišanu (vrb.cieti un bez žēlastības). Izslājot piektdienas novakarē cauri Vecrīgai, neviļus rodas secinājums, ka tādas Latvijas vairs nav. Vismaz Vecrīgas noteikti ne. Ir viena no vecās Eiropas pilsētām, pilna ar suvenīriem un tūristiem. Līvu laukumu aiz saslietajām teltīm vairs nav iespējams atpazīt. Nav svarīgi, ja?, galvenais ka silda ekonomiku. Bet man nezin kāpēc liekas, ka tās smukās pusgarās pelēkās vilnas zeķes, kas šūpojas lejā zem dzintaru krāvumiem, tās nemaz nav vērts pirkt, tāpat nesildīs. Vislielākais pārsteigums sagaida starp Laimas pulksteni un McDonaldu. Arī te vairs brīva laukuma nav. Milzīgs plastmasas angārs, sākumā domāju, ka kādas partijas priekšvēlēšanas telts, bet izrādās – Bavārijas aluss dienas. “Vai tad es nezinot?” man jautā viens no pirmajiem Latvijas deputātiem (aizmirsu uzvārdu, bet vrb tas labi), nu jau ar PLL mērķējamo punktu virs sirds. Man tā vien gribas paprasīt, vai viņš tiešām tic AŠ2, bet ja jau te stāv, t.noz. tic. Es vismaz izsaku savu viedokli par milzu čurājamo vietu, kas iepretim Brīvības piemineklim. Bet cilvēki tur sanākot tik daudz un ik vakaru varen lustīgi esot. Bavārijas alus 8 mucas!, desiņas un dziesmas. Tad es pajautāju, kā tad tā, tomēr to tautas lūgšanu aizliedza, un it kā no PLL. Nē, taču neesot aizliegts, to taču nevarot – lai cilvēciņi pulcējas un par Latviju pārdzīvo, tikai citā vietā, ne krastmalā! Interesanti mums te sanāk, krastmalā lūgties nevar, bet ēst, dzert un bavāriski eiropeiski purkšķināt tieši pie Mātes Latvijas deguna, to var, tas pat vēlams, jo lielais kauss alus 5 Ls. Un droši vien nodokļi sanāk no kausa vesels latiņš! Jeb Bavārijas kausam vrb klātesošs kāds neapliekamais minimums. > > > Trolejbusā kontrole noķēra zaķi ar uzburbuša dzērāja seju. Kontroliere kaunināja, ko viņš kā zaķis sēžot izgāzies, kamēr pārējie, kas maksājuši, stāv klusuciešot. Bet dzērājs tikai saka: Šlesers samaksās, prasiet Šleseram, Šlesers samaksās!»

• • •

Podkāstā steigā formulēto vēl precīzāk komentē pareizticīga krievu rakstniece Jeļena Čudinova, kuras Tēvzemē līdzigas lietas notiek ar daudz agresīvāku dinamiku, kas, protams, ir mūsu nākotne. Ja turpināsim tāda pat ļaunā garā:

Rakstnieces J.Čudinovas komentārs