Vakar pērkoņu duči ducināja, pat iemūžināju pabaisākās ainas, taču šodien jau saulīte atkal cep savu pasaules klaipiņu tā, ka mūsu sāni draud piedegt kā Āfrika, kamēr peruāņi cieš no zemes klaipam tai pusē nepieredzēta sala. Dzenu prom, taču reizēm tomēr pakavējos aizdomās, ka šīs pasaules varenie, sākot no 9/11 izmēģina visšermuļainākās tehnoloģijas, klimata, zemestrīču, cunami u.tml. ieročus. Jā, jā, par tiem pašiem skalārajiem jau vien domāju. Taču, kamēr globāli viss izskatās nedrošāk un nedrošāk, kas, protams, atstāj iespaidu arī uz draudošajām pārmaiņām mūsu zemē, es šeit, zemes klaipiņa mūsu pusē, redzu pamodušos lielu cerību. Raivja Dizntara kustība, kas pārtapa partijā un nu jau nacionālajā apvienībā, ir izaicinājums katra latvieša sirdsapziņai. Vai turpināsim šķelties noziegumu nopelniem bagātā oligarhāta klanu uzpīārotajās partijās, vai tomēr tā vienkārši un nesatricināmi atkal atmodīsimies un visi latvieši KOPĀ nostāsimies viens otram līdzās? Noliekot malā uz līdz uzvarai novedamās cīņas laiku katrs savu uzskatu ambīcijas. Vienkārši, lai atkal būtu tikai latvieši, kas vēl jūt sevī pirmās Atmodas mīlestības liecinieku drosmes elpu. Tā domāju, peldinot savu ģimeni, sevi un Pēdējā Pirāta man slaveno glābšanas riņķi. Pasniedzu to saulei un viņa to pieņēma, karsti iecepinot man ausī: Glābsimies KOPĀ.

* * *
Partijas Visu Latvijai lapā ierakstīju pāris komentārus.
Pirmais bija atbilde sacījumam, ka “VL ir lielas izredzes, ja būs komandas darbs”.

«Lai uzvarētu, “komandas darbs” attiecas uz ikvienu latvieti. Esmu bijis liecinieks dažādu “komandu darbiem”. Tie bija veiksmīgi. Pat ļoti. Taču tikai komandai, ne tiem, kas par “komandas darbu” balsoja ;)

Protams, visplašākā veidā jāatdzīvojas senajām atskārsmēm, ka KOPĪBĀ IR SPĒKS. Vienotība vairāk asociējas ar vienošanos. KOPĪBA – ar ciešāku saistību. Latvieši Latvijā veido KOPIENU, lai arī cik dažādi un pretrunīgi to uzskati. Līdz šim vienojušies ir tie, kas valsti uzmetuši. Tautai ar tiem nav nekā KOPĪGA. Tie, kam vēl Latvija un latviešu tauta visiem KOPĀ nozīmē vienīgās tautas Mājas, vienīgo Tēvzemi, vienīgo latviešu Valsti, tiem jānāk KOPĀ un KOPĪGI tas jāapliecina. Un to var izdarīt tikai vienā viedā – esot KOPĀ ar Nacionālo apvienību.

Panākumus rudenī noteiks arī tas, cik spēcīga un uzrunājoša būs bijusi katra viena latvieša individuālā priekšvēlēšanu KOPĀ saukšana.»

Otrais komentārs bija atbilde uz pārmetumu, ka VL “programmā neatrodu info par valūtas fondu“.

«Programmā daudz kā nav. Visas programmas visām partijām līdz šim bijušas eleganti sakulti salmi. Arī man ir ļoti būtiski iebildumu pret to, kas programmā ir, taču vēl būtiskāki par to, kā programmā nav. Taču šai reizē pats sev personīgi apvienības izveidošanos uz VL svaigo asiņu un nesagānītās reputācijas bāzes formulēju kā ideālisma renesansei jeb pēdējai Atmodai nepieciešamo iedvesmu. Jo lielāks būs KOPĀ nācēju skaits, jo pamatotākas kļūs prasības pret apvienību precizēt programmu, formulēt morālos principus, kuru šobrīd programmā nav. Taču, lai cik programma sekulāra, tajā neuzrakstītās liecības ir dzīvi cilvēki no VL ierindas. Es viņiem gribu uzticēties. VL arī ir vienīgais pamats, uz kā sevi godprātīgi var reabilitēt tik ilggadīgi un nevarīgi TB vārdus valkājušie vecpolitiķi. Gribu ticēt, ka arī viņi vēl var kļūt jauni un atgūt pirmo mīlestību uz Tēvzemi.»

Paturu kvēli iedegtu aicinājumu VISIEM VISUS SASAUKT, IEDVESMOT UN PULCINĀT.

Par Latviju!
Par Tēvzemi!

www.blogs.krustaskola.lv