Visu laiku viens un tas pats? Muļķības. Nepierodiet. Tas, ko izdarīja gulbis, aizstāvot savu ligzdu, nav viens un tas pats. Tas ir traģiski neparasti. Līdz šim tas bija kaut kāds zināmas zīmes putns, par kuru Imants Ziedonis rakstīja “kad gulbji aizlido, tad trešā dienā snigs”. Gulbja dēļ aizlaidās kāda tēva dvēsele, glābjot savu grūto sieviņu. Dzims bērns, taču tētis jau burās uz eņģeļu skaidas. Gluži kā manai mammai. Viņai vēl zem mātes sirds rosoties, tētis pārrāvās, ceļot akas vāku. Traģiski, taču zīmīgi. Ja mēs tā spētu aizstāvēt savas ligzdas, kā gulbji savējās. Savas ģimenes, savu valsti. Cik labi, ka uz gulbjiem Eiroūnijas čila un bezatbildības gūsts neattiecas.

Arī es turpinu gatavoties LV plašās ligzdas apceļošanai savā nu jau gandrīz paštaisītajā Golfā. Neviena vīlīte tajā nav palikusi bez iejaukšanās, pāršūšanas, jaunu fragmentu ielaidumiem. Ka ies tik ilgi, nebiju rēķinājies. Šodien bija uzdevums to dabūt uz otriem sāniem, lai pabeigtu Golfa neredzamo pusi. Nu tā jau redzama. Kā tas notika, lūk, atkal videorullītis. Vecumvecais vectētiņš Lightweight Landrovers palīdzēja. Attiecībā uz mani, savukārt, iegājusies iesauka “Golfa straumēns”. Jā, Virzas eposs par mājām mani silda joprojām. Kā golfa straume, kas, lieliem lieliem lediem kūstot, pamazām pamazām dziest. Kā visu mūsu cerība, ticība un spēks. Latvieši, kas gribēs glābt Latviju, balsos par nacionālo apvienību. Latvieši, kas Latviju gribēs retransformēt no Eiroūnijas ietekmes Krievijas ietekmes sfērā, līdz pat divkopienu valsts statusa uzurpēšanai, balsos par krieviem un hameleoniem PLL, ZZS vai Vienotības konglomerātos.

Jau tas vien, ka Dienu Ēlerte aizlaida tā, ka nu tā nonākusi Lemburgas hercoga, un AŠ-istu rokās, ir signifikanti. Golfs vismaz mani no šīs ķezas izvilks. Braukāšu pa Latviju un dziedāšu tā, lai latvieši paliktu kopā ar latviešiem. Visi kopā mēs Latviju no ķezas varam izvilkt. Ticu, ka varam. Tādi Golfa straumēna varamvārdi.