Dimiters mājas pagalmā rīko ballīti
Kas jauns? 21.maijs 2010, 08:30
Ieva Valtere / Foto: Aigars Hibneris
(Foto galerija zem raksta)

Ceturtdienas vakarā sava Āgenskalna nama pagalmā
plašas viesības rīkoja dziesminieks Kaspars Dimiters
un viņa sieva Līga, lai atzīmētu jauna albuma „Kamene ledus balonā” iznākšanu.


Līga Dimitere ir pārliecināta, ka svinības turpināsies visu nakti, tāpēc kafija būs īsti reizē!

Dimiteru ģimenes puspagrabiņa logu priekšā Smiļģa ielā 23, Rīgā, pulcējās vismaz 100 cilvēku – dziesminieka radi, draugi un talanta cienītāji.

Pasākuma vadītājas lomu bija uzņēmusies Līga Dimitere, lepni stāstot, ka jau gadu pagalmu posusi viesu uzņemšanai, gādīgi ierādot viesiem vietas, cienājot ar lauku labumiem un piesakot vīra koncertu. Ievadrunā Līga atzina, ka pēc 30 kopdzīves gadiem arī viņa kļuvusi gan par mākslinieci, gan „bezkaunīgu parādnieci un diedelnieci”, uzņemoties iniciatīvu albuma atbalstītāju meklēšanā. „Tas nemaz nav viegli. Mēs, tāpat kā citi, esam parādā daudziem cilvēkiem. Nemaz nezinu, kā izdzīvojam. Bet šo albumu palīdzēja izdot mūsu draugs Ēriks Stendzenieks,” pateicību reklāmas guru un „!MOOZ” ievadrunā pauda Līga.

Runas par parādu gan vairāk kalpoja ironiskai ievadrunas noskaņai, jo tūdaļ pat Līga steidza piebilst, ka viesus gaida gan jaunie albumi, gan liels toveris šašlika, ko cepšot pats Dimiters, trīs lauku tortes, vismaz 20 kukuļi Vecpiebalgā ceptas baltmaizes un 50 litri īsta lauku piena. Ballītes viesus Dimiters priecēja ar pusotru stundu garu koncertprogrammu, izdziedot gan sen zināmas dziesmas, gan kompozīcijas no jaunā albuma.

Jaunajā albumā „Kamene ledus balonā” apkopotas pagājušajā gadā tapušas dziesmas. Kā, spēlējot ievadu akordus, paskaidroja mākslinieks, vairākas no tām pie viņa atnākušas pagājušā gada sākumā – laikā, kad Dimiters atguvās pēc krīzes un sānsoļiem ģimenes dzīvē. Lai arī šobrīd ar ģimenes dzīvi viņam viss ir kārtībā, Dimiters paredz, ka dziesma viņu aktīvi nodarbinās arī tuvākajā nākotnē. Pašlaik viņš pievērsies repam sociāli aktīvās formas dēļ un ar jaunākā dēla Stefana Ezras līdzdalību sacer jaunus „gabalus”. Dziesminieks atzīst, ka labprāt dotos arī koncertizbraukumos pa visu Latviju.


Albumā ”Kamene ledus balonā” apkopotas pagājušajā gadā tapušās dziesmas. Dimiters neslēpj, ka lielākoties dziesmas sacerētas laikā, kad viņš piedzīvojis ģimenes krīzi.


Uzticīgi viesi brāļa pasākumos ir dziesminieka māsa, māksliniece Kristiana Dimitere ar meitu Bertu.


Vakara programma ir plaša. Un viesi par gaidāmo var uzzināt īpašā vietā pie sētas.


Albuma labvēlis – reklāmas aģentūras “!Mooz” vadītājs Ēriks Stendzenieks un rakstniece Andra Manfelde. Drīzumā klajā nāks Manfeldes grāmata “Zemnīcas bērni”.


Komponists Zigmars Liepiņš un Mirdza Zīvere iesākumā neticēja, ka svinības var sarīkot pagalmā. Nu viņi par to pārliecinās.


Rindā pēc dziesminieka autogrāfa stāv pat bērni.


Kaspars Dimiters uz improvizētas skatuvītes savas mājas pagalmā sniedz izjustu koncertu pusotras stundas garumā, dziedot gan vecās, gan jaunās dziesmas.


Kad satumst, viesos ierodas arī dziedātāja Ieva Akuratere un ģitāriste, aranžētāja Ilze Grunte.


No rīta Vecpiebalgā cepto baltmaizi un vīnu Līgai palīdz izdalīt ģimenē pieņemtais likteņa pabērns Jurītis.


Līga uzņēmusies pasākuma vadīšanu. Šķiet, dziedāšana ir vienīgā joma, kurā priekšroku viņa dod vīram.


Ēdienkartē taču skaidri un gaiši rakstīts, ka alkohola nebūs! Tāpēc visi pulcējas ap piena kannu, kas atvesta no Vecpiebalgas.


Dimiters ķēries pie “šašļuku”(kā viņš pats sauc pašrocīgi marinētos vistu silbus) cepšanas.


Viesu vidū – arī mūzikas eksperts Uldis Rudaks.


Ballīti iemūžina Dimiteru jaunākais dēls Stefans Ezra.


Arī kūkas, kas greznotas ar albuma nosaukumu, atceļojušas no Vecpiebalgas un ēdienkartē tiek minētas kā “mājas torte”.