bird_grippPutnu gripa, atipiskā pneimonija… Nu cūku gripa. No tādām pandēmijas draudu ziņām ar lopisko gripu nāvīgi visizcūkotākā Meksikas zeme vakar pat sāka pa īstam trīcēt. No parastās gripas ASV vidēji gadā mirst līdz 26000 cilvēku, t.i., ap 70 cilvēku diennaktī. Par to, protams, nerunā. Nesanāk šovs un nevar menedžēt paniku. No simtiem citu slimību mirst simtkārt vairāk nelaimīgo, kamēr sākumā minētās nez kāpēc tika draudīgi suminātas par bīstamākajām. Meli. Putnu gripas reklāmas kampaņa maksāja dzīvību miljoniem veselu putnu, kamēr cilvēku upuru skaits bija salīdzinoši niecīgs. Un tad arī vēl nav 100% zināms, no kā. Kur putnu gripa palika? Kur palika atipiskās pneimonijas perēkļi? Šai sakarā atceros kādu tā laika rakstu, kur notiekošo komentēja ievērojams patologanatoms – ВЫДУМАННЫЕ БОЛЕЗНИ.

Simpātiski cipari prognozējas arī vakcīnu tirgotājiem. Es tā droši un krieviski:

«Аналитики ожидают роста акций фармацевтических компаний утром в понедельник после заявлений Roche и GlaxoSmithKline, что им, возможно, придется поставить миллионы доз вакцины для защиты от “свиного гриппа”, сообщает 26 апреля Sunday Telegraph.

Вакцины Tamiflu производства Roche и Relenza производства GSK показали свою эффективность против образцов вируса нового заболевания. Препараты использовались для защиты от вспышек “птичьего гриппа” в Азии и принесли компаниям сверхприбыли.

Roche подтвердила, что у нее уже имеется 3 млн. упаковок Tamiflu, готовых для использования Всемирной организацией здравоохранения

Vēl par cūkām. Pavērojiet, vai kāda no aizdomīgajām tiks izkauta Amerikā? Vistas kāva pa visu pasauli un pēc tam šajās zemēs bija lielisks “Buša stilbiņu” noiets. ASV vistas laikam kolektīvi bija rūdījušās āliņģos un sanāca veselīgākas. Līdzīgi izturīgas noteikti ir arī ASV cūkas.

2006.gada pavasarī, gaidot atlidojam putnu gripas izplatītājus, ko līdz tam saucu par vienkārši par gājputniem, rakstīju:

«Kā sagaidīt šo pavasari? Vai tie vairs būs cīruļi, strazdi, stārķi, bezdelīgas, kas, reizē ar pumpuru vēršanos ziedēšanai, lidos atvērt manus sirdskambarus atmodas gavilēm? Nē, šis būs pirmais pavasaris visas pasaules vēsturē, kad cīrulēna dziesma debesīs atskanēs, lai mani nobiedētu. Un kā es reaģēšu uz bezdelīgu atgriešanos vecajās ligzdiņās? Man pie mājas tādas ir septiņas. [..]  Lai šajā pavasarī atgriezies cīrulis nes kaut visas pasaules progresīvākos vīrusus, es tomēr to gaidīšu kā putnu, nevis kā gripu

Bet labi tomēr, ka ģenētikas biznesam nav skalāro viļņu spārni un cūkas vēl nav gājputni.