valaams_2Nonākot klosterī, no laicīgās pasaules aizgājušajam parasti par savu ierasto nodarbošanos nākas aizmirst. Tāds it kā būtu tas likuma burts. Taču mēdz būt arī izņēmumi, turklāt, ar svētības augļiem. Tā, no pasaules aizgājušais rokeris Genādijs Rjabcevs, kas 80-to gadu beigās pēc piedalīšanās rokfestivālā “Интершанс” pat iekļuva “Roka enciklopēdijā”, kļuva par tēvu Germanu, kas nu pareizticīgo vidē, un ne tikai, iemantojis kolosālu popularitāti, vissenākos dziedājumus padarot tuvus arī modernā laikmeta apdullinātajiem.

Video redzamais stāsts arī ir par kādu Valaama tēvu, kam bija lemts klosterī turpināt piepildīt savu ierasto radošo aicinājumu – būt par fotogrāfu. Atšķirība tikai viena – ja pasaulē viņš to darīja godkārības dēļ, tad klosterī – paklausības dēļ, kļūdams par Dieva fotogrāfu.