ulmanis_apsardz_ministrsZemāk ieskanēts lielisks teksts, kas parāda, ka situācija Saeimā pirms Kārļa Ulmaņa apvērsuma bija ļoti līdzīga šodienas situācijai. Daudzpartiju haoss, visādas mazas grupiņas ar savām mazajām interesēm. Un katrai tādai grupelei priekšgalā kāda sava autoritāte, kas ne par ko nevēlas sava tēla ēnas sīkās pēdiņas dzēst no parlamenta krēslainās atmosfēras. Kā “zociķus” satrauc lielzemnieki! Kā viņu smadzenēs iedzīto marksisma apses mietu lapiņas trīsuļo bailēs zaudēt ietekmi pār vieglāk manipulējamajām pilsētnieku masām. Gluži kā šodien. Kā Mendera kungam derdzas K.Ulmaņa autoritāte. Un viņš nevar nenojaust, ka jau savas runas laikā gaisā vēdī jasmīna smarža – aromāts, uz kura neredzamajiem spārniem Latvijai tika atnesta veiksmīga saimnieka vai vadoņa apvērstā varas sistēma. Mendera tekstā ir viss šodienas neatlaidīgo demokrātijas izvadīšanas biroja “goda” biedru žults, hroniskais ieradums manipulēt ar “mazākuma interesēm”. Vārdu sakot, menderu, tāpat kā kangaru, mūsu mazās valstiņas mazajos parlamentos vienmēr bijis, ka čumējis un mudžējis. Ja neesiet rozā laši, zemāk lasiet paši (:

mendera-runa-neapstr