Staigāju pa nelielo laukumiņu pie viesnīcas “Latvija” un nekādi nevarēju ieraudzīt Ļeņinu, kura vietā nebūtu labi celt pieminekli Latvijas teātra Dailei Vijai Artmanei. Visur mēdijos stāv rakstīts “Ļeņina pieminekļa vietā…”. Nu, nav tur tāda pieminekļa. Aizejiet paši un apskatieties. Sudraba lenteņi bija, visādi puzuri bija, nupat uz kopīgi pakāstās valsts svētkiem arī kaut kādi stāvus nolikti taisnstūri bija, bet Vladimira Iļjiča toč nebija.

Bet viņa rēgam tur taču bija jābūt, jo kāda jēga tad būtu šo Ļeņina vietu tā sargāt? Saprotu, Vova bija ateists un arī šobrīd Eiropas Savienība ir ateistu varas rokās, savos pamatdokumentos atsakoties no kristietības. Par Ļeņinu ar ticīgo miljoniem nežēlīgāk izrēķinājušos vadoņu tā kā nebūtu bijis. Staļins? Hm, viņš tomēr pēctecis. Arī Maskavā Iļjičs uzbāzīgi turpina atgādināt, ka Sarkanais laukums asociējams ar viņa domubiedru izlieto asiņu sarkanumu. Kaut kur lasīju, ka senāk ļeņinekļa vietā esot bijusi ateja. Varbūt tautai pūš pīlītes un tur ir ieeja tunelī, kas ved tiešā ceļā uz mauzoleju. Ja nekas tāds nebūtu, kāpēc Ojāram Spārītim būtu jārunā par šīs vietas “auru”. Lūk, ko izlasīju krievu lapā :

«Любой народный герой, которому там установят памятник, вступит в конфронтацию с аурой этого места, которую испортил вождь пролетариата», – считает Спаритис.

Zinot, kādi spoki sacelti ap Vecrīgu, rodas neziņa, kālab bīstoties no Ļeņina auras, jāmaitā tik unikālā Rīgas vecpilsētas aura? Kapitālismā, protams, drīkst visu. Pat nenovērtējamām lietām galu galā var vienoties par cenu. Saglabājot unikālo Vecrīgas izskata oriģinālu, nopelnīt nevar neko. Kapitāli to sačakarējot, nopelnīt var… Nu, labi, aizmirsu savam čomam pavaicāt, cik.

Slāvu zēni no Mixnews, aprakstot neveiksmīgo epopeju ar Konstantīna Čakstes pieminekļa fiasko, secina:

«Всё было готово. Но тем не менее, никакого монумента на этом месте, где раньше стоял памятник Ленину, нет. И только сейчас эта таинственная история получила объяснение. Оказывается, дело в испорченной ауре! Силён Ильич, ничего не скажешь

Vai O.Spārītis savu aurreģa spēju dēļ ir kā vēl nekad nebijušo, tā arī jau izbijušo pieminekļu inspektors? Un kādi laiki jāsagaida, kad Ļeņina auru nemitīgi izstarojošais spoks no joprojām tukšā palikušās vietas taps izdzīts?

Izskanēja arī doma par Latvijas kultūras zvaigžņu aleju aiz ļeņinekļa rēga tukšā laukuma. Arī mūsu ideja ir pavisam vienkārša. Šo kultūras dižgaru spožākā zvaigzne, kuras talanta Daili ar Latvijas krāšņumu asociēja 300 milj. dažādu tautību skatītāji, ir Vija Artmane. Viņas pieminekli jānovieto šīs alejas sākumā. Ar šo notikumu tiks padzīti arī visi pagātnes rēgi, no kā tik ļoti mūs baida aurreģis Spārītis. Kā piemineklis, tā laukums tiks šķīstīts īpašā ūdens iesvētīšanas dievkalpojumā.