Putina vēstījums Valdaja kluba 10 gadu jubilejas saietā turpina Minhenē un G20 samitā atklāti iesākto Krievijas atbrīvošanās kursa no ASV un ES ekonomiski ideoloģiskā diktāta pozicionēšanu. Putina uzrunā ir vairāki arī mūsu valstij būtiski formulējumi, un, tālredzīgi analizējot, vajadzētu steidzami izdarīt vismaz secinājumus, lai nākotnes ģeopolitiskajā izkārtojumā mūsu valsts sevi reorientētu tādas iekārtas ieviešanai, kas beidzot darbotos savas tautas, tās saimnieciskās un sabiedriskās dzīves reanimācijai izdevīgā veidā. Protams, ja te būtu kādi, kas spētu domāt neatkarīgi un patstāvīgi.

http://youtu.be/DQgks-qtpWI

Grūti cerēt, ka politiskā nacionālisma spārnotie romantiskie idioti vai ASV un ES nopirktie, latviski runājošie parlamentālie ķermeņi attapsies un tā pēkšņi sāks domāt patstāvīgi. Bet ja kādiem tas tomēr izdotos, būtu veselīgi iedziļināties vistuvākās nākotnes ģeopolitiskā milža nosaukumā ‘Eirāzija’.

PSRS laikā Latvija bija Eirāzijas viseiropeiskākā daļa, ko tāpēc arī sauca par ‘ārzemēm’, jo šis vārds bija sinonīms vārdam ‘Eiropa’. Postperestroikas laiks Latviju padarīja par Eiropas provinces aziātiskāko nomali. Gan kultūras, gan saimnieciskās attīstības ziņā LPSR bija PSRS avangards. Attiecībā pret Eiropas savienības valstīm šodienas Latvija ir izlaupīta, izmirstoša postpadomju teritorija kaut kur Eiropas un Krievijas nomalē.

Putins savā Valdaja kluba tikšanās otrajā vēstījumā, oponējot Romano Prodi sacītajam, smalki uzauda Krievijas pozīciju attiecībā pret Ukrainas vēlmi ielēkt Eiropas tirdzniecības zonā, līdz ar to pārvelkot krustu dalībai Krievijas, Kazahijas, Baltkrievijas muitas savienībā.

http://youtu.be/ECehG6jE6vE

Putina sacītais labāk iedarbosies, vispirms noskatoties Ukrainas pilsones Natālijas Vitrenko apsūdzības vēstījumu Ukrainas prezidentam. Vai mums Latvijā bija kāda tāda sieva, kas tik braši un juridiski nevainojami spēja nostāties pret Latviju eiropeisko izlaupīšanu Eiroūnijas gūstā?

http://youtu.be/GFyrvK-HKGQ

Bet TE var statistiski palasīties, kā izskatās ASV un Krievija uz jaunā krīzes viļņa sliekšņa, kas vairs nebūs kā devītais vilnis, bet par Fukusimā piedzīvoto ievērojami lielāks cunami.