Lucavsalas_talka_2013

Aktualitātes talkas, sēklu maiņas un pārtikas mītavas jomā.

Talkas plāns:

Sestdien, 20. aprīlī.

11.00 – 19.00 Kopgabala sakopšana, būvmateriālu sagāde, būvdarbu uzsākšana, pamesto dārziņu uzkopšana, vertikālo dobju pamatnes izveidošana, piebraucamā ceļa remontdarbi, vietas sagatavošana sēklu maiņai.

Svētdien, 21. aprīlī.

10.00 – 12.00 pašaudzēto sēklu un stādu maiņa, pārtikas produktu mītava (ņemam dārzeņus un, konservus, kas palikuši no ziemas krājumiem, apmaiņai). Sēklu maiņas punkts strādās līdz 14.00.

12.00 – 19.00 kopienas mājas būve, žoga un vertikālo dobju veidošana, apkārtējās teritorijas uzkopšana.

19.00 Vakariņas, sadziedāšana ar folkloras kopu „Kraujasgentis”. Sarunas par tālākiem plāniem.

Ja zināt, kurā darba grupā vēlaties darboties, piesakieties uz e-pastu lucavsalasprojekts@gmail.com, kontajtinformācija:  Pēteris Paukšs , Jānis Puntulis . Līdzi ņemam groziņus, personīgo bļodiņu, ēdamrīkus un darbarīkus, kas varētu noderēt talkā (mačetes, āmurus, cirvjus, zāģus, lāpstas, laužņus u.c.) noteikti noderētu uz baterijām darbināmi kokapstrādes instrumenti. Līdzņemtajām sēklām un stādiem cenšamies noskaidrot izcelsmes vietu un laiku, cik ilgi augs konkrētajās vietās audzēts. Svētdien ņemam bietes, burkānus, ķirbjus, gurķu burkas, ievārījumu un citus, no ziemas krājumiem palikušos produktus mītavai.

Uz sestdienu mašīnu sarunājām. Piekabe arī ir. Arī mietiņus sētai dabūjām un atvedīsim. Uz svētdienu mašīnu ar piekabes āķi vēl meklējam. Ja kādam ir, ļoti lūdzam palīdzēt!!! Ja kāds uz svētdienu var sagādāt saliekamo tentu sēklu galda pārsegšanai, būsim ļoti pateicīgi! Nevar zināt, kādi būs laikapstākļi.

Plānotās darba grupas:

1) Būvniecības grupa – šai grupai talkas ietvaros galvenā prioritāte un vajadzības gadījumā piesaistām cilvēkus no citām grupām. Grupa strādās pie kopienas mājas izveides. Ja sanāks pietiekams skaits cilvēku, iespējams, ķersimies arī pie siltumnīcas izveides un piebraucamā ceļa labošanas. Šajā grupā īpaši gaidām cilvēkus ar pieredzi celtniecības darbos.

2) Šķirošanas grupa – šai grupai jāpārstaigā kopienas mājai tuvākā pamesto dārziņu teritorija un jāveic sakopšanas darbi, jāsavāc izmētātie atkritumi, tos sašķirojot frakcijās pēc pielietojuma, Tāpēc šiem cilvēkiem mūsu vadībā vajadzēs apgūt otrreizēji izmantojamo materiālu šķirošanas pamatprincipus.

3) Demontāžas grupa – šai grupai jāveic sagruvušo dārza mājiņu nojaukšana, jāsašķiro nojauktie kokmateriāli un jānogādā būvlaukumā, noliktavā vai uz komposta kaudzēm.

4) Žoga izveides grupa – Šī grupa strādās pie žoga izveides ap kopgabalu. Kā izejmateriālu izmantosim klūgas, ko iegūsim no krūmiem attīrot pamestos un aizaugušos dārziņus.

5) Permakultūras grupa – no būvniecībā nederīgajiem kokmateriāliem veidos vertikālās dobes, ja pietiks laiks un cilvēki, varētu eksperimentam izveidot siena dobi kartupeļiem un veikt citus eksperimentus. Vajadzīgs vadītājs ar zināšanām permakultūrā, vai vēlēšanos tās apgūt.

6) Sēklu maiņas – informatīvā grupa. Vajadzīgi divi cilvēki, kas talkas laikā pieskatītu sēklu galdu, interesentiem no malas pastāstītu par piedāvātajām sēklām, ekoprojekta ideju un talkas darbiem, iespējām iesaistīties. Jāpieraksta informācija arī par sēklām, kas tiek iemainītas no viesiem sēklu bankas veidošanai.

7)Virtuves grupa – uztur ugunskuru, sagatavo uzkodas talkas laikā kā arī sautējumu un salātus vakariņām.

Varbūt vēl ir kādi ierosinājumi veiksmīgākam darbam lielās talkas laikā?

Ceram uz veiksmīgu sadarbību!

Jānis Puntulis
TVF