cukas_uzruna_cukas

LR valsts varas represīvais likumu, birokrātijas un nodokļu aparāts visu Latvijas tautu uzskata par savu īpašumu (slaucamām govīm). LR biznesu drīkst taisīt tikai varai pietuvinātas personas, visi pārējie ir jāiznīcina, kas arī veiksmīgi tiek darīts. Un pat tas nebūtu viskatastrofālākais, taču, diemžēl, šīs varai pietuvinātās personas biznesu taisīt nemāk principā. Viņu bizness ir citu biznesu iznīcināšana, monopolstāvokļa iegūšanai, pēc kā viņi paši nespēj izmantot pat šo iegūto stāvokli. Piemērus var saukt un saukt: Šķēle, Repše, Lembergs un visa pārējā kompānija… Neviens biznesā neko nav nopelnījis, tikai zaudējis. Pat bankrotējis.

Tauta varētu izdzīvot un pat labi pelnītu arī šajā globālajā finanšu krīzē, ja vien viņai to ļautu. Atcerieties kaut vai Latgales muitas problēmu, kad Dombrovskis aizliedza cilvēkiem braukt uz Krieviju un vest savu auto bākās degvielu un 2 blokus cigarešu, kam pateicoties Latvijā kļuva par kādiem 5000 nabagu vairāk, turklāt bez jelkādām iespējām nopelnīt naudu iztikai savādāk.

Vai arī lietoto auto tirgus, kurš tika iznīcināts pilnībā un tagad Latvijas vietā naudu pelna lietuvieši. Plaša tēma, bet… tik ļoti vienkārši atrisināma. Latvijā vienkārši neļauj darīt neko. Kā piemērs kaut vai tas, ka visā pasaulē ir moto un arī auto kastoms (custom) un tjūnings (tuning), kurš Latvijā nav iespējams principā. Amerikā, Vācijā, Francijā utt., pat Igaunijā jebkurš var piereģistrēt pārbūvētu auto vai moto transportlīdzekli, tikai ne Latvijā(!)

Tautai vienkārši mākslīgi neļauj darīt pilnīgi neko, izgudrojot aizvien jaunus aizliegumus un ierobežojumus. Latvijā var veidot biznesu vien ļoti lielas un finansiāli varenas struktūras, kuras, savukārt, te neko nevēlas darīt. Latvijas ekonomika ir kā piramīda, no kuras ir tikai paša augša, bez pamatiem un pat bez vidus(!).

Bet tas viss ir tik vienkārši maināms, taču vara no tā baidās, jo paēdusi un nodrošināta tauta ir bīstama kā potenciālie politiskie konkurenti. Tāpēc tie Latvijas politiķi, kuri ir pie varas, atbalsta savu un savu lobiju un sponsoru biznesu, vienlaicīgi aktīvi iznīcinot savu politisko konkurentu biznesu. Tā arī ir visa problēma Latvijas ekonomikā. Īsumā, protams.

Šis komentārs ir tikai atbilde uz jautājumu, kas ir LR ekonomikas neveiksmes stāsta iemesls. Taču, lai Latvijas ekonomiku atjaunotu, ir jārīkojas NEKAVĒJOTIES!!! Jo īsti taču ir tā, ka ekonomiski mēs reāli jau vairs neeksistējam. Valsts bez ekonomikas nav valsts. Savā laikā to jau izbaudīja Ļeņins, kad bija spiests ieviest NEP-u.

Latvijā ir palikusi tikai valsts un valsts pārvaldes aparāts ar apmēram 300 000 ierēdņu armiju un 16 ministrijām. Bagātajā tam Šveicē, piemēram, ir tikai 6 ministrijas(!). Bet Rīgā vien, ja nemaldos, ir 26 (!) iestādes, kuras atbild par ūdens kvalitāti vien.

Un šī ierēdņu armija ir valstī ar kopējo iedzīvotāju skaitu 950.000 !!! Tie ir faktiskie tautas skaitīšanas rezultāti, kurus man slepus pavēstīja kāds, kas zina. Un nu jau kopš skaitīšanas brīža būs vēl mazāk, jo ļaudis turpina Latviju pamest paniski.

Šajā izpostītajā zonā katrs trešais ir ierēdnis. Pārējie – pensionāri un bērni. Reāli Latvijā ir vien ap 100 – 150 tūkstošu tā saucamo ekonomiski aktīvo iedzīvotāju. Mūsu tauta ir saslēgta ekonomiskās važās pilnīgi visos ekonomikas līmeņos. Pat Vācijā zemnieki brīvdienās pilsētas galvenajā laukumā tirgo savu produkciju un visas pilsētiņas sievietes ar groziem tur iepērkas – redzēju to savām acīm.

Mums ir uzspiests attīstīto pasaules valstu ekonomiskais modelis, lai gan Latvija pēc tautsaimniecības sagrāves pazīmēm pielīdzināma trešās pasaules valstīm. Tikai vidusskolā mums māca (lasi – melo), ka mēs esam attīstīta valsts. Tāpēc Dombrovska LV postītāju apmaksātajos krāsainajos sapņos un uz papīra mēs izskatāmies lieliski – Eiropa taču.

Austrijā mazā pilsētiņā, meklējot restorānu, divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā pa logu ieraudzīju kādas desmit cūkas. Kāpēc? Tāpēc, ka tik glaunas valsts glaunas mājas pagrabā bija cūku kūts! Kā pie mums Latvijā? Cūkām jāpēŗk rotaļlietas… Šķēle privatizēja lopkautuvi un Latvijā uzreiz ar likumu aizliedza kaut lopus mājās.

Ir tāds teiciens: ja nevari palīdzēt, tad vismaz nemaisi. Tāpēc mums ir tikai viens ceļš ekonomikā – nemaisīt tautai. Un, protams, vēlams palīdzēt, lai gan… Latvijas gadījumā pietiktu jau ar nemaisīšanu! Tas jau nozīmētu arī palīdzēt!

Jānoņem visi mākslīgie, Latvijas realitātei neatbilstošie ierobežojumi un birokrātiskie šķēršļi, kuri Latvijā tika veidoti jau no pirmās 4.maija Republikas izveidošanas dienas. Turklāt, visi un uzreiz! Man ir vesels saraksts, kurā uzrakstīts viss, kas jāizdara. Ja mēs visi kopā to panāktu, esmu pārliecināts, ka desmit gadu laikā Latvija kļūtu par ļoti attīstītu valsti.

Ivo Savičš, TVF (Nr 391)

http://tautasvarasfronte.lv

tautasvarasfronte@gmail.com