latviska_sirsniba

Pirms publicēju bijušā disidenta (brīvības cīnītāja), mana bijušā drauga un ticības brāļa Jāņa Rožkalna e ganos palaisto vēstuli, kurā atspoguļotas viņa bažas part Tautas Varas Frontes vēstījumā pausto, daži vārdi ievadā.

Nav ērti atkal un atkal atkārtot vienu un to pašu. Tomēr pat par patriotiem dēvēti ļaudis to, kas ar Latviju izdarīts, tā arī līdz galam nevēlas saprast. Un, kā izskatās, pat negatavojas saprast, jo turpina latviešus rīdīt pret nelatviešiem, kas, protams, ir degviela nelatviešu saliedēšanai pret latviešiem. Kam tas ir izdevīgi? Tikai tiem, kas turpina skaldīt un valdīt.

Tomēr… Pēc dažādu tikšanos pieredzes ar nelatviešu ļaudīm (jo esmu pareizticīgs latvietis) zinu: visi cilvēcību un sirdspaziņu nomaitāt neāļāvušie cilvēki cieš vienādi. Tās nav kaut kādas specifiski atšķirīgas latviešu vai nelatviešu ciešanas. Tās ir Latvijas tautas ciešanas no režīma politkas ekonomiskajām un morālajām sekām. Man, kā latvietim, līdz sarkanbaltsarkankvēlei kauns, ka režīma pozīcija visus posta gadus runājusi un joporjām runā latviešu valodā. Būtu labāk internacionāli paklusējuši.

• • •
Jāņa Rožkalna teksts Youtube kanālā zem Tautas Varas Frontes video pirmā vēstījuma:

«Atbilde uz šo Kaspara jauko aicinājumu slēpjas vienā aspektā – kādu pozīciju, attieksmi un prasības Tautas Varas Frontes (TVF) ietvaros būtu krievu kopienai? Jo cik saprotu, Kaspars, apzīmējumā “tauta” ieslēdz arī viņus. Bet viņi pieprasa krievu valodu kā 2. valsts valodu un SC pretlatvisko programmu mēs visi labi zinām. Tāda nevar būt “latviešu fronte”, tā ir SC un krievu Pareizticīgās baznīcas vīzija, kā pārņemt varu Latvijā. Dainu tēva zaimojoša video montāža.»

Tautas Varas Frontes atbildes J.Rožkalnam Youtube kanālā:

«Ja kaut cieņas pret sevi pēc (lai nebūtu jānonāk šajā muļķīgajā situācijā) tu būtu ieklausījies vai ielasījies Frontes vēstījumā, saprastu taču, ka runa ir par visu 22 g. varas tuvumā, tātad, Saeimā sabijušo partiju un partijnieku pozicionālo un opozicionālo klātbūtni LV postījušajā režīmā. Vai kāds no tiem ir atklāti pavēstījis, kādi bijuši valdošā režīma patiesie mērķi un kā interesēs tas darbojies? Nekad. Režīms nav darbojies nedz latviešu, nedz nelatviešu labā.

LR Satversmē rakstīts, ka “suverēnā vara valstī pieder Latvijas tautai”. Vai kādam lieki jāpaskaidro, kura tauta dibinājusi un vēlas te redzēt SAVU valsti? Domāju, ka nē. Taču LV tēvi ar vārdiem “Latvijas tauta” nepazemoja, nenoniecināja arī citas tautības jaunajā valstī. Par jebkuras valsts tautu politiskā nozīmē runā kā par politnāciju. Runāt par etnonāciju var, pasvītorjot, kurai tautai LV ir noteicošā jeb saimnieces loma. Tāda, protams, ir tikai latviešu tautai.

Tavs un tavu domubiedru naids pret pareizticību un visu slāvisko man labi zināms. Šis naids bijis degviela, kas 22 gadus barojis “skaldi un valdi” poltiku LV, lai varu sagrābušie, laupot un nīcinot Latviju, varētu uzsvērt, ka daro to ar tautas atbalstu, ko saņēmuši vēlēšanās. Kam bija vajadzīgi 800 000 balsotāji par latviešu valodu? Tām pseidonacionālistu partijām, kas šodien jau sāk apbērēt LATU. LV vestenizācijas dēļ, nedz desovietizāciju, nedz valsts latviskošanu nesagaidījām.

Par Dainu tēvu. Kad dzima Latvijas valsts, visi normāli veči bija ar bārdām. Maz bija sieviešu vaigiem līdzīgi gludo valstsvīru vaigu. Ja būtu ieskatījies vērīgāk, tad tā ir maska, kurai ir Kaspara Dimitera seja un viņam raksturīgās brilles. Un vēl. Kr.Barons no 1867.-1893.g. nodzīvoja Krievijā. 1880.gadā Maskavā tika izgatavots Dainu skapis, kas tikai pēc 13 gadiem kopā ar Kr.Baronu pārcēlās uz Rīgu. Ko latviešu emigranti un to atvases atveda uz LV pēc Atmodas? Ekonomiska un morāla posta ideoloģiju.»

• • •
Pievienoju arī J.Rožkalna pilnu apkārtraidītās vēstules tekstu, kas ievērojami saniknojis 20.janvāra Domu laukuma kristīgo uzrunu pasākuma vienu no līderorganizētājiem.

N.B. Teksta beigās stāv vārdi “latviskā sirsnībā”… Hm, tātad, tas, kas noticis ar Tēvzemi un notiks ar latu, – viss latviskā sirsnībā?
________
!!!   Šodien 25.01.2013 plkst. 12.30 saņēmu J.Rožkalna aizrādījumu, ka neesmu publicējis viņa vēstuli tā, kā tā bijusi e pastā. Publicēju precīzi, ko un kā sūtīja J.R.  !!!
––––––––

Egils Levits: “Tas, ka Latvija ir latviešu nacionāla valsts, ir pašsaprotamība. Šī doma ir ielikta pašā Latvijas valsts idejā: ka latviešu tauta dibina savu valsti pašnoteikšanās ceļā, lai demokrātiskā veidā tajā varētu īstenot savu pašnoteikšanos.
Kādēļ mums būtu jānoklusē vai pat jākaunas par to, ka Latvija ir tieši latviešu nācijas valsts? Ja mēs paši necienām sevi, tad kā pieprasīt, lai mūs cienītu citi?

G.Kalme, Doma laukumā: ”Latvijas valsts esības jēga ir nodrošināt latviešu kā tās pamatnācijas esību un uzplaukšanu. Ja Latvija nav latviska, bet, krieviska, angliska, vai jaukteniska (amerikāniska), zūd tās pastāvēšanas jēga.”

Sveiki, E.! 

Divas dienas domāju, vai uz šo Tavu vēstuli ar Kaspara D. vīziju atbildēt, vai ne? Bet man liekas, ka arvien plašāk izplatās migla, kuras iespaidā pašiem latviešiem aizvien mazāk patīk dzirdēt vārdus – “latviešu valsts”. Jo viņu sirdīs latviešu valsts ir jau mirusi. Manā sirdī tā dzīvos, kamēr sirds pukstēs. Tādēļ, izjūtu to kā privilēģiju arī šeit  vēlreiz atgādināt šo svarīgo lietu pamatmērauklas.

Manuprāt, atbilde uz šo Kaspara jauko aicinājumu slēpjas vienā aspektā - kādu pozīciju, attieksmi un prasības Tautas Varas Frontes (TVF) ietvaros būtu krievu kopienai?

Jo cik saprotu, Kaspars, apzīmējumā “tauta” ieslēdz arī viņus. Bet viņi pieprasa krievu valodu kā 2. valsts valodu utt., utt,  un cerams, SC pretlatvisko programmu mēs visi labi zinām.

Tādēļ Kaspars jau arī TVF izklāsta aprakstā ir uzskaitījis garu rindu latviešu pašu grēkus, bet krievu kopienas pēdējo 20 gadu pastrādātais ir piemirsies… Bet kā te būtu derējis vismaz līdzsvars.Pie tam Kaspars arī pats to plānojot stāv plecu pie pleca ar viņiem, nevis ar mums, jo  apzināti konvertējās no latviešu Baznīcas krievu politiski-agresīvajā Baznīcā. Tādēļ, pirmkārt, tas nav plāns, kas tapis latviešu sirdīs, bet gan šejienes krieviskajās dvēselēs. Un kā tāds arī vērtējams.Tāds “miera līgums” stipri izskatās, kā mēģinājums latviešu tautai smagā brīdī uzstādīt viltus ultimātu, lai piespiestu mūs  pašus  labprātīgā-piespiedu kārtā atteikties no savas valsts.

Un viss tas ceļš kopumā nu ir šāds:

1940. gadā krievu okupācija, deportācijas-masveida iznīcīnāšana, valsts izlaupīšana, sava kontingenta noziedzīga iesūtīšana – 50 gadu verdzināšana – 1990. gadā neatkarība, bet pretlikumīgi atstājot savu 5.kolonu – 22 gadi krievu kopienas nemitīgs spiediens pret latviešiem, meli un demagoģija, krievu valodas uzspiešana un tagad, to visu paslaukot zem tepiķīša – tiek piedāvāts “kristīgs” izlīgumsIesaiņots balinātā aitādā.

Tikai žēl, ka āža kāja lien laukā un tādēļ viss tas nelabi smaržo.Kaspar, bet Tev, no manis kā latviešu patriota ir sirsnīgs personīgs lūgums – Tu iegūsi lielu latviešu cieņu un pat ieiesi mūsu, latviešu tautas vēsturē, ja izmantosi savu patiesi cienījamo publicista un dzejnieka talantu tieši krievu kopienas un Tavas baznīcas apgaismošanai, lai viņi no mums naidīgas kopienas kļūst  par latviešiem draudzīgu sabiedrību.

Bet mēs protam cienīt draugus un esmu pārliecināts, ka ja vien iebraucēji un viņu pēcteči nonāktu pie cieņas pret mums, mūsu valodu, kultūru un mūsu zemi, mēs draudzīgi spētu atrisināt visas pastāvošās problēmas.

Jo piespiežot mūsu tautu ar kāju pie zemes neko sakārtot nevar, salīdzināšanās sākas ar nodarītā atzīšanu. Tu taču Rakstus lasi. Un nevajag stāstīt dumības, ka mums, 70 gadus viņu vajātiem un apsmietiem, tagad ir vēl kaut kas viņu priekšā jānožēlo.

Tu jau savu slavu latviešu sabiedrības vidū esi krietni paplicinājis, laiks būtu to censties spodrināt.

Tur arī vēlu veiksmi.

Latviskā sirsnībā,
Jānis Rožkalns