J.Oksa un K.Dimitera lūgumu ierosināt krimināllietu pret viņiem pašiem Finansu un ekonomisko noziegumu prokuratūra tālāk “piespēlējusi” Valsts policijai.

Jo dziļāk pasaule nonāk parādu problēmu gūstā, jo vairāk rodas to, kas sāk apjēgt šo problēmu avotu. Un izrādās, ka šis avots ir šodienas banku sistēmas krāpnieciskais mehānisms.

2011.gada 22.novembrī organizācija LATAV šai tēmai veltīja publiski atklātu semināru. Kā semināra praktiskais kopsavilkums, par pamatu ņemot pantu par “Krāpniecību”, tika sastādīts iesniegums Ģenerālprokuratūrai ar lūgumu ierosināt kriminālprocesu pret mūsu valsts banku sistēmu, Latvijas Banku ieskaitot. Tā kā runa bija par finansu sistēmu, Ģenerālprokuratūra šo iesniegumu pārsūtīja tās pakļautībā esošajai Finansu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai. Iesniedzējs K.Dimitera kungs no tās saņēma finansu noziegumu virsprokurora V.Ulmja parakstītu atbildi, kurā apliecināts, ka Prokuratūra banku darbībā nozieguma sastāvu nesaskata.

2012.gada 25.martā Kongresu namā biedrība LATAV kopā ar kustību KOPĪGA VALODA noorganizēja vēl vienu publiski atklātu semināru par šo pašu tēmu. Līdzās tam pret konkrētām bankām tika iniciēti arī vairāki civilprocesi, kuru mērķis bija publiski pierādīt mūsu apgalvojumus tiesā.

LR Krimināllikuma ir 1941 pants, kas paredz sodu par “«apzināti nepatiesu datu vai ziņu izplatīšanu mutvārdos, rakstveidā vai citādā veidā par Latvijas Republikas finanšu sistēmas stāvokli». Ja saskaņā ar Prokuratūras apgalvojumu, banku darbībā nav nozieguma sastāva, sanāk, ka mēs, cenšoties banku visparējai krāpnieciskai darbībai pievērst sabiedrības uzmanību, esam nodarbojušies ar «apzināti nepatiesu datu vai ziņu izplatīšanu [..] par Latvijas Republikas finanšu sistēmas stāvokli».

Tā kā Prokuratūra šai mūsu atklāti pretlikumīgajai darbībai nepievērš uzmanību, mēs 2012.gada 17.maijā uzrakstījām iesniegumu paši par sevi, nosūtot to tieši V.Ulmja kunga vadītajai un Ģenerālprokuratūras pakļautībā esošajai finansu noziegumu izmeklēšanas instancei.

Taču finansu noziegumu virsprokurors nez kāpēc ar šīs lietas izmeklēšanu nodarboties nevēlas, iesniegumu par mūsu nelikumīgo darbību pret finansu sistēmu pārsūtot Valsts policijai. Par ko mēs tikām informēti viņa 2012.gada 25.maija vēstulē. Tieši ar tādiem pat panākumiem mūsu iesniegumu V.Ulmja kungs varēja pārsūtīt arī Kultūras ministrijai vai Muitas pārvaldei.

Jevgēņijs Okss
Kaspars Dimiters

30.05.2012