Latvijas Ornitologu biedrības aicinājums

Latvijas Republikas Ministru prezidentam
V
aldim Dombrovskim

Godātais Ministru prezident!

Latvijā mežizstrādātāju īslaicīgo interešu vārdā joprojām notiek intensīva meža ciršana pavasarī un vasaras sākumā – putnu vairošanās sezonas laikā. Šī iemesla dēļ katru gadu Latvijā iet bojā vismaz 20.000 putnu ligzdu, kas nozīmē apmēram 100.000 neizšķīlušos vai ligzdu neatstājušu jauno putnu.

Meža ciršana pavasarī ir dabai nedraudzīga, tādēļ aicinām Latvijas likumos noteikt atbilstošus
ierobežojumus, putnu vairošanās sezonu laikā no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam nosakot par kluso
periodu, kura laikā nenotiek meža ciršana un netiek veikta jaunaudžu kopšana.

- – -

Paraksties PRET šo genocīdu pret mūsu mazajiem brāļiem. Es jau parakstījos.

Paraksties šeit: http://necertpavasari.lv/ 

Dziesminieks Kaspars DimitersTe par šo aicinājumu plašāk:

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) uzsākusi akciju “Necērt pavasarī!”, kuras laikā aicina iedzīvotājus interneta lapā http://www.necertpavasari.lv parakstīt Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim adresētu petīciju ar aicinājumu noteikt, ka putnu ligzdošanas sezonas laikā (no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam) netiek veikta mežizstrāde un jaunaudžu kopšana.

LOB veiktie aprēķini liecina, ka katru gadu pavasarī veiktas mežizstrādes dēļ Latvijā iet bojā apmēram 20 000 putnu ligzdu, kas ir ap 100 000 putnu olu vai mazuļu.

LOB valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus uzsver: “Latvijas likumdošana jau tagad aizliedz putnu ligzdu un olu apzinātu iznīcināšanu, bet līdz šim, galvenokārt ekonomisku apsvērumu dēļ, esam pievēruši acis uz milzīgo skaitu putnu ligzdu, kas katru gadu iet bojā mežizstrādes dēļ.”

Mežizstrāde ligzdošanas sezonas laikā nodara kaitējumu arī īpaši aizsargājamām putnu sugām, piemēram, melnajam stārķim, mednim un mazajam ērglim, kuru ligzdas netiek fiziski iznīcinātas. Latvijā veikto pētījumu rezultāti parāda, ka apmēram ceturtajā daļā nesekmīgu melnā stārķa ligzdošanas gadījumu vainojams mežsaimniecības darbu radītais traucējums.

“Latvijas Faktu” 2008. gadā veiktā aptauja liecina, ka mežizstrādes pārtraukumu putnu ligzdošanas laikā atbalsta 80% Latvijas iedzīvotāju. Tajā pašā gadā LOB veiktās aptaujas rezultāti parāda, ka arī 77% meža īpašnieku atbalsta šādu pārtraukumu. Ierobežojumi mežizstrādes darbiem putnu ligzdošanas laikā ir noteikti arī mūsu kaimiņvalstī Igaunijā.

Interneta lapā http://www.necertpavasari.lv pret mežu ciršanu putnu ligzdošanas laikā varēs parakstīties līdz 31. jūlijam. Akciju atbalsta blogs History RV.