Parīzes Dievmātes katedrāle

Pirms daudziem daudziem gadiem viss bija savādāk. Bija ļoti lielas cerības, tik daudz vēl nebija zaudēts. Tādā brīdī radās iespēja radoši patverties darbā, ko Zigmars bija auklējis jau kopš mūsu pirmās iepazīšanās reizes 80-to gadu sākumā. Ieradies pie manis mūsu ģimenes dzīvoklī Rīgā un piedāvājis sadarbību, kas turpinājās desmitgadēm, Zigis apsēdās pie klavierēm un nospēlējas dziesmu Nabaga Kvazimodo ar  Māra Čaklā vārdiem. Šajā kodā sākās mūsu dzīvā un ilgstošā kopā būšana viņa mūzikā un manos vārdos. Par šo sadarbību Zigmaram esmu bijis pateicīgs vienmēr.

1995.gadā mana pirmā īsti bardiskā albuma Kursta skola jeb kliedziena attālumā no sirds vēršanas koncerta starpbrīdī Rīgas Jaunajā teātrī Zigmars pēkšņi sacīja: “Rakstām operu…” Tā radās mūsu sadarbības skaistākais darbs, kas nu piedzīvo savu pirmo at-Dzimšanas dienu Latvijas Nacionālajā teātrī. Pirmizrāde 17.maijā.

Paldies Dievam. Paldies Dievmātei. Paldies Zigmaram. Paldies visiem, kas palīdz šim mīlestības stāstam atkal un atkal dzīvot. Mīlestība ir mūžīga.

Dziesminieks Kaspars Dimiters, operas Parīzes Dievmātes katedrāle libreta autors

9.maijā, 2012.gadā

Šeit vēl informatīvie video par izrādi:

Parīzes Dievmātes katedrāles orķestris

Zigmara Liepiņa operas «Parīzes Dievmātes katedrāle» preses konference