23.Studentu folkfestivālā galvenās balvas – skatītāju simpātijas – ieguvuši dzejnieks Frīdis Valfrīdis un grupas “Laika jautājums”, “OMG” un “Skapis”. Otro gadu pēc kārtas lielāko žūrijas atzinību izpelnījušās grupas “Vecpilsētas dziedātāji” mūziķes.
Folkfestivālu ar latviešu folkloras motīviem bagātināja grupas “Vecpilsētas dziedātāji” mākslinieces.
Foto: Gita Ogņeva

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Endijs Rožkalns norāda, ka pēdējos gados, pulcējot arvien vairāk jauno dzejdaru, paplašinās skatuve “Svece”: “Tā ir ļoti laba un patīkama tendence, jo tieši šī skatuve būtībā ir Studentu folkfestivāla sakne un dziļākā būtība. Šogad uz tās uzstājās vienpadsmit dzejnieki, un es ceru, ka nākamgad skatuve “Svece” būs vēl pilnāka.”

“Žēl, ka pilnīgi visiem dzejniekiem nevarēja piešķirt žūrijas balvas, jo viņu visu sniegumā bija kaut kas pavisam nedzirdēts,” turpina E.Rožkalns. “Radās sajūta, ka jauniešos mostas kaut kas jauns, un tas varētu būt saistīts arī ar kādu jaunu pavērsienu sabiedrības attīstībā. Prieks, ka par spīti digitālo tehnoloģiju laikmetam, cilvēki vēl joprojām jūt vajadzību dzejot, tā izsakot savas domas un jūtas,” novērojumos dalās E.Rožkalns.

Lielākā mūziķu debija E.Rožkalna skatījumā bija grupām “Laika jautājums” un “Skapis”, bet ar fantastisku muzicētprasmi šogad gan žūriju, gan skatītājus atkal pārsteidza grupa “Vecpilsētas dziedātāji”.

Arī barda Kaspara Dimitera vislielākās simpātijas ieguva grupas “Vecpilsētas dziedātāji” mākslinieces, jo īpaši Solveigas Kaļvas sacerētā dziesma Ziemassvētku noskaņās: “Šī dziesma man kompozicionāli šķita vislabākā no visām dzirdētajām. Tā izcēlās arī ar garīgumu un etniskumu. Mūziķes uzstājās bez šova, un ļoti varēja just, ka viņas dzied ar patiesu pārliecību un ticību,” teic K.Dimiters.

No dzejnieku vidus, piekrītot pārējo žūrijas pārstāvju vērtējumam, K.Dimiters īpaši izcēla jauno mākslinieku Raimondu Lejnieku-Puķi. “Viņa dzejā varēja just tādu dziļāku sāpi un īstumu. Viņš nespēlējās ar vārdiem un atskaņām, lai parādītu, ka ir dzejnieks. Viņš nespēlējās ar publiku. R.Lejnieks-Puķe uzstājoties bija tāds, kāds viņš ir, un viņa patiesums man visvairāk gāja pie sirds,” tā K.Dimiters.

Uz Studentu folkfestivāla skatuves “Svece” savas dvēseles dziļākās pārdomas pauda studenti-dzejnieki un liriski noskaņoti mūziķi, skatuvi “Kilovats” pierībināja mākslinieki ar “lielāku muzikālo jaudu”, bet ar visskaļākajiem priekšnesumiem skatītājus priecēja skatuves “Decibels” mūziķi. Jauniešu uzstāšanās vērtēja žūrija un skatītāji, pasākuma noslēgumā piešķirot mūziķiem balvas dažādās nominācijās.

Žūrijas balvas:

Lielākā simpātija no mūziķiem – “Vecpilsētas Dziedātāji” no Rīgas;

Lielākā atzinība dzejniekam – R. Lejniekam-Puķem no Jelgavas;

Atraktīvākā dzejniece – Ance Vīgante (LLU);

Debija dzejā – Rūdolfa (LLU);

Par labāko ģitāristu Rihards Lībietis atzina soloģitāristu Jāni ( “Caurvējš”);

Perspektīvākais vokāls uz skatuves “Svece” – Linda no grupas “Piparmētru cukurvate”;

Labākā oriģināldziesma un vokāls uz skatuves “Kilovats” – “Laika jautājums” no Krāslavas;

Asprātīgākie “Folka” gara turētāji – “Vēja skatlogi” no Jelgavas;

Labākā performance – “Mustangi” no Jelgavas;

Labākā tautasdziesmas apdare – “Nedēļa”;

“Muzikālais dziednieks” – Kārlis Krusts ( “Svaigie meli”);

Aigara Rubļa simpātija – Līva un Ģirts, kā arī grupa “Caurvējš”;

K.Dimitera simpātija – dzejniece Rasma Urtāne (LLU);

R.Lībieša simpātijas – Lolita un Kārlis, “Vecpilsētas Dziedātāji” un Jānis ( “Caurvējš”);

Studentu pašpārvaldes speciālbalva – Lolitai un Kārlim.

Skatītāju simpātijas:

skatuvē “Svece” – dzejnieks Frīdis Valfrīdis un grupa “OMG” (LLU);

skatuvē “Kilovats” – “Laika jautājums”;

skatuvē “Decibels”  – “Skapis” no Dobeles.

23.Studentu folkfestivālā, stiprinot studējošo garu un vienojot studentu-mūziķu saimi, piedalījās 27 mākslinieki no Jelgavas, Rīgas, Dobeles, Daugavpils, Krāslavas un citām Latvijas pilsētām. Studenti pārstāvēja LLU, Latvijas Universitāti, Rīgas Tehniskās universitāti (RTU), Ekonomikas un Kultūras augstskolu, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolu, RTU Daugavpils filiāli un citas augstskolas.

Raksts tiks papildināts ar video!