Noklausoties šos videosecinājumus, ir skaidrs: valsts saimnieciskā (lasi – izsaimniekošanas) sistēma 20 gadus darīja visu, lai, atkal un atkal tiekot pie varas, veiktu genocīdam pielīdzināmu ekonomisko agresiju pret Latviju un tautu.

Vēl ir skaidrs: premjers Dombrovskis un viņa politisko orientāciju iemiesojošais klans Vienotība solidāri ar Latvijas Bankas vadību Rimševica personā atbalsta Latvijas valsti tālāk iznīcinošo kursu, maldinot sabiedrību, ka pievienošanās eirozonai pozitīvi ietekmēs ekonomiku. Visi objektīvie pierādījumi, apsvērumi un prognozes liecina, ka tie ir meli.

Lai turpinātu valstij nāvīgi neizdevīgo kursu, izdabājot tās sagrāvi veicinājušajām ārzemju finansu struktūrām un banku tīkliem, Dombrovska politklanam jādomā par radikāliem līdzekļiem, kā vēl pilnīgi jēgu nezaudējušajā tautā radīt tādus psiholoģiskos apstākļus, kas uzmanību no ekonomiskā genocīda turpināšanas novērstu pilnīgi.

Vārdos tik nacionāli svarīgie latviešu valodas un latviskuma akcentēšanas pasākumi pēdējo pāris gadu laikā veicinājuši vienīgi tautas neapmierinātības izpausmju novirzīšanu no konkrētām diskusijām par Latvijai svarīgiem saimnieciski stratēģiskiem jautājumiem uz spriedzes radīšanu sabiedrības etnisko attiecību arēnā.

Nacionālistu iniciētā Latvijas latviskošana, protams, ir motīvs, kurā savu Tēvzemi mīlošs latvietis nekad nespēs ieraudzīt kaut ko negatīvu. Ar to spekulējot un nacionālismu radikalizējot, sabiedrības latviskās daļas neapmierinātības potenciāls tiek transformēts agresijā, kas koncentrēta uz Latvijas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem.

Apzinoties radikalizēta nacionālisma potenciālu vadāma haosa, agresijas, nemieru un juku radīšanai, Dombrovska klans Vienotība reaktīvā ātrumā no neoliberāliem valsts iznīcinātājiem pārvērtās visradikālākajos nacionālistos. Vienotības mērķis bija iedarbināt naida ģeneratoru, lai aptumšotu un sašaurinātu dažādu sabiedrības grupu apziņu, apgrūtinātu orientēšanās spēju notikumos un lai veselā saprāta funkcijas padarītu no naida slimas.

Ar saprotamo, taču tāpat ne pārāk prātīgo Latvijas nelatviskās daļas grupēšanos referenduma performancei, Vienotības liekuļotais nacionālisms tautas acīs sāk attīrīties. Naida apmātie vairs nespēj novērtēt nedz Latvijai jau nodarīto, nedz saplānotos nodarījumus vistuvākajā nākotnē. Vainīgie tautas dzīslās sabangotajās asinīs mazgājas aizvien baltāki, aizvien nevainīgāki.

Masveidīgais latviešu atbalsts balsojumā PRET krievu kā otro valsts valodu, latviešu valodas un latviskuma rādītājus tikai pasliktinās. Vide, kurā to visu kopt, būs padarīta par agresīvu attiecību noskaidrošanas arēnu. Savukārt, krievvalodīgie būs nostiprinājuši pārliecību, ka spēj būt vienotāki un saskanīgāki par Vienotību un Saskaņas centru, līdz tam ne tik radikālās prasības tikai radikalizējot. Ar naidu un agresiju nav panākams izlīgums, draudzīga vienošanās vai saticība.

Ļaujoties populistiskajām politiķu spekulācijām ar nacionālisma motīviem, tauta koncentrēs savu pēdējo spēku rezerves, ko šajā referendumā arī iztērēs. Rezervju atliekas vēl tiks izmānītas referendumam sekojošos agresīvu izpausmju, kā paredzamos, tā neparedzamos pasākumos. Bet, ja valodu kari pāraugs reālās masu vai grupējumu sadursmēs, valsti bailēs un panikā pametīs vēl desmitiem tūkstošu līdz pilnībai nelatviskoto nelatviešu un savos latviskajos tautas priekšstāvjos vīlušos latviešu.

Pēc redzētā un pārdomātā loģisks ir secinājums: Dombrovska un Vienotības līderētā viltus nacionālisma radikalizēšana ir kārtējais tautas uzmešanas pasākums, lai novērstu, neitralizētu un padarītu nekaitīgu tautas atlikuma spēju pretoties Latvijas valsts iznīcināšanas pabeigšanai.

Dziesminieks Kaspars Dimiters
15.02.2012

P.S. Visas Vienotības priekšteču un pēcteču akcijas bijušas tikai tautas izšimpēšanas zīmē, lai tikai iegūtu vajadzīgo vēlētāju atbalstu nokļūšanai pie varas. Gan Lietussargu revolūcija, gan Tukšo salmu kulšanas revolūcija, gan arī saviem mērķiem izdevīgais nepieciešamais, antikonstitucionālais triks ar Rīkojumu Nr2, gan nu arī šis referendums – tas viss tika iemiesots tikai ar vienu mērķi, ko minēju pēdējā rindkopā pirms P.S.