Jā, Lindermanis ir provokators, taču viņš nesāka pirmais. Ar TB/LNNK iesākto un nepiepildīto valodas referenduma provokāciju par Nacionālās apvienības izveidošanu nācās samaksāt Visu Latvijai nacionālistiem. Tātad, šīs provokācijas tēvi ir TB/LNNK. Nelaikā ierosinātais referendums par latviešu valodu kļuva par degvielu Lindermaņa negantās pretdarbības reaktīvajam dzinējam.

Košākie provokācijas augļi nu plūcami komentāros pie rakstiem, kuros pieminēts Lindermaņa mājiens par referendumu atlaist arī šo Saeimu. Ja Nacionālā apvienība būtu tautas pusē, tādu mājienu tūlīt pēc ārkārtas vēlēšanām bija jādod tieši viņiem, jo Saeimā ar uzviju atgriezās gan ar Rīkojumu Nr2 atlaistie, gan par Ls 65000 “lēto” Audi nopelnījušais rīkotājs ar saviem mācību gada pagarinātājiem.

Nacionālistu uzkurinātie pret Lindermaņa aicinājumu vēršas, piem., ar šādiem tekstiem “Vai Latvijas specdienestiem nav kāda indīga lapsene, vai sabojāta elektrības iekārta pie rokas, lai beidzot nokārtotu normālu nelaimes gadījumi Lidermanim, ar letālām beigām!”, “Par saviem nedarbiem kādreiz ir arī jāatbild un nevajag izlikties, ka ebreji nezin kas ir Lindermans. Labāk paši novāciet viņu, nekā jūs novāks citi, domājot ka esat tādi paši, kā Lindermans!” Kad izlasījis Apollo komentāru ar aicinājumu Lindermanim “piespriest nāves sodu, pirms tam viņu izvarojot”, nenovaldījos un noklikšķināju uz “ziņot Apollo redakcijai”. Jautājums: kādu sodu pelnījuši tie, kas šo Lindermaņa & Co (vai Co & Lindermaņa) ņemšanos izaicināja? Līdz referendumam par latviešu valodu taču sadzīvojām mierīgi. Kādam, acīmredzot, šāds miers nebija izdevīgs.

Kāpēc Latvijā nerunā par patriotismu, bet tik ļoti uzsver nacionālisma lomu? Tāpēc, ka:

1. Būt patriotam nozīmē domāt objektīvāk un plašāk, rēķinoties ar to, ka par patriotu sevi var saukt arī polis, armēnis vai čečens, kam Latvijas zemē atdusas vectēvs, tēvs, jo nu tā ir arī viņu tēvu zeme, tātad, Tēvzeme. Neapjēgt to var tikai tas, kas maniakāli nevar beigt atriebties par Otro pasaules karu visiem, kas runā krieviski. Arī par sekojušo Latvijas sovjetizāciju, lai gan vesternizācijas morāli ekonomiskie noziegumi pēdējo 20 gadu laikā bijuši ievērojami nežēlīgāk.

2. Būt patriotam nozīmē nebūt sektantam un klausīt ne tika savas sektas līderiem, bet arī sirdsapziņai un globālāk pasaules politiku vērtējošo veselajam saprātam.

3. Būt patriotam nozīmē ideoloģiski aprobežotā paštaisnībā nemīlēt sevi vien, bet arī savus tuvākos, kas no vesternizācijas režīma sekām cietuši ne mazāk, lai gan savas sāpes izsaka, runādami ar akcentu.

4. Būt patriotam nozīmēt cilvēkus mīlēt, nevis šķirot.

5. Būt patriotam nozīmē mīlestību uz savu tautu un valodu apliecināt tā, lai arī poļi, armēņi vai čečeni Latviju iemīlētu, ne aiz bailēm no represijām valodas nezināšanas dēļ, bet gan saņemtās mīlestības, līdzcietības un draudzīgas izpratnes dēļ.

6. Būt patriotam nozīmē vairāk kalpot savai tautai, nevis rietumvalstu ūniju, alianšu, finansu klanu vai specdienestu pavēlēm kūdīt uz naidu.

7. Būt patriotam nozīmē rūpēties, lai tautai un valstij tik grūtajos laikos Latvijā dzīvojošu etnisko grupu starpā valdītu saticība un miers, jo kopīgas nelaimes laikus iespējams panest tikai kopīgi.

Valoda ir tautas dvēsele. Dvēsele nepieder partijām, ideoloģijām. Dvēsele pieder tautai. Nacionālisma ideologiem nav tiesību ar to rīkoties savās partejiskajās interesēs, padarot latviešu valodu par savu diversiju vai provokāciju ieroci un pametot to saplosīšanai specdienestu pasūtīto etnisko konfliktu arēnā. Valoda pieder tautai, nevis nacionālistiem, kas šobrīd savas tautas atlikumu pakļāvuši nesalīdzināmi lielākām briesmām, līdz kādām mūs jau tā noveduši visu iepriekšējo valdību latviski runājošie tautas uzmetēji.

No TB/LNNK neapdomīgi pārņemtā iniciatīva Visu Latvijai pacietīgo tuvošanos Saeimai vienā mirklī pārvērta cittautiešu agresijai izdevīgā pakalpojumā. Gredzens ar dzintaru, ko TB/LNNK mēģināja uzdabūt savā tuklajā pirkstā, nu mirdz provokatora Lindermaņa dūrē.

Referendums par latviešu valodu ir izprovocējis procesus, kad mūsu tautu aizvien vieglāk kļūst uzkurināt ne jau cīņai, bet pašnāvībai. Ja sāksies etniskas sadursmes un Latvijā iekāpurķēžos Krievijas tanki, ziniet, “ielūgumu” tiem pirmie izsūtīja TB/LNNK vecbiedri.

Ir pēdējais laiks glābt savējos ne tika no nabadzības un bada, bet arī no bojāejas bezjēdzīgās sadursmēs.

Kaspars Dimiters
18.12.2011