Kā zināms, nesenās Ēģiptes masu demonstrācijas jeb dateļu revolūcija panāca bijušā prezidenta Mubaraka varas gāšanu. Pasākums notika ar ievērojamu ASV atbalstu. Dīvainā kārtā “demokratizāciju” atbalstīja arī hakeru karalis Džulians Asnanžš. Kad Mubaraks visā valstī atslēdz pieeju internetam, Džulians & Co uzhakoja Mitsubishi kompānijas satelītu, kas uz laiku nodrošināja piekļuvi tīmeklim apm. 6% ēģiptiešu. Dateļu revolūcija uzvarēja, Mubaraku gāza un pie varas nāca ASV interesēm kalpojoša militārā hunta. Ja Mubaraka valdīšanas laikā koptu (“kopts” tulk. nozīmē “ēģiptietis”) kristiešu vajāšanas tika ierobežotas. Jaunā vara ar šo gadījumu parādīja savu attieksmi. Līdzīgi radikāļi nu ir pie varas, kā Lībijā, tā citur, kur ar varu pie varas Baltā nama interešu administratori.

Kā informē VOM (Voice of the Martyrs)

Šajā video redzams, kā 25 Ēģiptes karavīri ar īpašu agresiju piekauj koptu kristieti. Tas pamudināja tūkstošiem koptu iziet protesta demonstrācijā svētdien, 9.oktobrī. Visā Ēģiptē ielās izgāja tūkstošiem koptu kristiešu. Īpaša naidam uzkurināt svētdienas pēcpusdienā militāristi pielietoja līdz šim nepiedzīvotu vardarbību pret kristiešu demonstrantiem. Tie tika ne tikai sisti, bet viņu ķermeņiem pāribraukāja ar armijas mašīnām. Militāristi iebruka pat Ēģiptes slimnīcā, kurā tik ārstēti cietušie kristieši, un mēģināja nogalināt slimnīcas personālu. Jau ziņots, ka nogalināti vismaz 24 demonstranti, no kuriem 17 bija kristieši.

Vardarbību izsauca musulmaņu ekstrēmistu uzbrukums nesen atjaunotajā kristiešu baznīcā Sohag, netālu no Kairas. Sohag pilsētas pārvaldnieks sacīja: “Ja musulmaņi neiznīcināja baznīcu šajā reizē, es pats iešu un to iznīcināšu.” Šokēti par gubernatora komentāru, kristieši pie TV un radio ēkas sarīkoja demonstrāciju, ko Ēģiptes varas iestādes reaģēja ar minēto nežēlību. “Viņi rīkojās ļoti brutāli un cietsirdīgi pret kristiešiem, tā vietā, lai aizstāvētu viņu tiesības. Situācija ir tiešām smaga un pat neticama. Mēs gaidām, lai Kungs parāda savu žēlastību nonāvēto martīru (svētmocekļu) ģimenēm. Lūdzu, nepārstājiet lūgt par mums un aiciniet visus mūsu mīļotos draugus par mums aizlūgt.”