Atbilde Ata Skalberga rakstam Rusifikācija pastiprinās, kas ievietots šodienas NRA blogosfērā.

rietumu “intereses” latvijā ilggadīgi “kopa” par krievu dienestu fondiem daudz dāsnāk apdāvināti specifiskās liberalizācijas fondi. ienācās anarhija skolu sistēmā, legalizējās valsts izlaupīšana un varas totāla nonākšana naudas maisu rokās. pēc tam sākās latvijas homoseksualizācija, rīgai kļūstot gan par eiropas mauku māju, gan par medību laukiem pedofiliem. par kādu neatkarību tu runā? par kādu “savu valsti”? tu vienkārši atskaņo krievijai alternatīvas impērijas specdienestu propagandu, neredzēdams un nesaprazdamas, kas ar latviju jau izdarīts un kas tiek darīts joprojām.

un kādus absurdus tu gvelz – eiroūnijas valodās te drīkst lasīt lekcijas, bet krievu valodā, kas ir trešdaļas latvijas iedzīvotāju mātes valoda, nedrīkst. un kādi rusifikācijas draudi? viss jauniešu tuss žargonā lieto 70% krievu vārdus, paši pat nesajēgdami, ar ko piegāna savu valodu.

tu sāc no sarīdīšanas gala un pats uzvedies kā provokators/diversants.cik naivi tu vērtē – pēc “jokdara” vēstules ieteikumiem krievijas autoritātei nr1. ja tādā poļitruka tonī, kādā runā tu, sāks vālēt tavi savervētie sekotāji, par nelaimēm, ko tāda muldēšana izsauks, būsi vainīgs arī tu.

krievija nav latvijas ienaidnieks. latvijas ienaidnieki ir paši latvieši. tie, kas to sen pārdevuši rietumiem. tie, kas, līdzīgi tev, melo, ka šeit ir demokrātiska un neatkarīga valsts. latvijai bija jāriskē kļūt neatkarīgai kā no rietumiem, tā no austrumiem. pēc tādas shēmas mēs savā vēsturē vismaz piedzīvojām 20 neatkarības gadus. pašlaik vēl nevienu.

un tad, kad plēsīsies baltā nama impērija ar kremli, latviju neglābs nekāds “pretspars valsts politikas līmenī”. saprotu, ka tavs uzdevums ir parādīt, ka esi rietumu dienestu teicamnieks. taču ne alternatīvu impēriju teicamnieki var glābt vai uzlabot situāciju. restrukturē latviešu biedrību, kaut to vienu. no nedzīva vēstures simbola pārvērt to dzīvā latvietības popularizēšanas bišu stropā.

un no kā aizbēguši tie simti tūkstoši labāku dzīvi alkstošie? no krievijas specdienestiem vai krievu biedrībām? nē, skalberg, no tavējo tautiešu izlaupītās, sev iedalītās un pircējiem izdevīgi pārkonfigurētās “neatkarīgās latvijas”.

un tā, kā domā vēstures postmodernizētājs afanasjevs, nedomā visi krievijas inteliģenti. gulagā, solovkos u.c. nomušīto miljonu pēcteči neko nav aizmirsuši. par svētajiem kanonizēti tūkstošiem tur nomocīto. taču impērijām, kāda vienmēr bijusi arī krievija, ir neārstējamas ambīcijas, ko ar rietumaklu pastalnieku iztapību citām ambīcijām neizdakterēt. laiks dzimt gudrajiem, viltīgajiem stratēģiem starpimpēriju telpā, lai varētu cerēt kaut uz vēl vieniem 20 brīvvalsts gadiem tuvākajā nākotnē. taču, redzot, ka tev līdzīgo provokatoru pulciņam, kas kā diplomātijas atslēgu lieto muļķību, ir tendence radikalizēties, pat sapņot par savu valsti kļūst aizvien grūtāk.

nostājies doma laukumā piektdienas vakarā un pasaki, kur ir tie tavi latvieši, kas tiek rusificēti. nostājies pērnavas un brīvības ielas krustojumā piektdienas pēcpusdienas sastrēgumstundā un mēģini ieraudzīt kādā no līzinga svaigajos dzelžos iespundēto sejām patriotiskus, no rusifikācijas un amerikanizācijas izbēgt spējīgo vaibstus. ja ieraugi kādu, nofotografē un atsūti arī man. vai gaiši piemini šai savā blogosfērā.

p.s. un atceries, ka tava iluzorā “brīvvalsts” ir briseles “kremļa” direktīvu slazdā. liberalizācija nozīmē arī “pofigākas” attieksmes veidošanu pret patriotismu. kombinācijā ar radikālāku nacionālās pašapziņas motivēšanu, arī šī ideoloģija ir neciešama tradīciju un tikumu grāvējiem rietumos. tavas plaši aizvērtās acis liecina, ka lielāko dzīves daļu laikam pavadi ārzemēs vai mežā, kur interneta nav. manā mežā ir. 5Mbit iekšā, 5Mbit ārā (: