1.daļa

2. daļa

Filmas “Inside job” krieviski iedublētā versija divās daļās. Amerikāņu doķene par globālo ekonomisko krīzi, kas tā riktīgi panesās kopš 2008.gada. Filma nepierasti piesātināta ekonomiskiem terminiem, taču, kā liecina to redzējuši ekonomisti, tie lietoti profesionāli. Šīs filmas mērķis nav ar spraigām, psiholoģiski montētām kolāžām skatītāja psihi uzbudināt. Ja par krīzes ekonomiku interese ir, skatīties vērts. Ja galīgi nav, var arī aizmigt. Žēl, ka filma koncentrējas tikai uz ASV. Tie, kas šo filmu gaidīja, kā jaunu ideju vēstītāju, būs gandarīti daļēji. Taču šokējoši ir krīzes afēras mērogi, aukstasinīgais cinisms un baņķieru/politiķu atklāti koruptā simfonija. Ja kāds nezināja, ka Diks Čeinijs bija CEO Halliburton un kukuļošanā jau bija pieķerts līdz kļūšanai par ASV viceprezidentu, tad šī filma minētā fakta un vēl citu nianšu noskaidrošanai noderēs. Ja filmu Wall Street un tās turpinājumus jau nācies novērtēt, vērts redzēt arī šo – šī ir zinātniskāka, lai gan… tā tomēr ir reakcionāra un publicistiska. Un publicistika, kā zināms, ir “objektīvu” triku laboratorija. Ja krīzes mehānismā un sekās ir vēlme ieurbties nopietni dziļi, papildus būs jāvēršas pie ekonomikas speciālista Paula Šmita (Paul G Schmidt). Te VIŅA LAPA. Grūti pateikt, kāpēc filma izvirzīta Oskaram. Varbūt tieši tāpēc, ka par pasaules ekonomikas noziedzīgi katastrofālajām lietām tā runā tik profesionāli, specifiski un monotoni, ka caurmēra uzmestajiem patērētāju miljoniem finansiālās diversijas būtība līdz bēniņiem neaizies.