Nespēju neko ierakstīt, jo gaidīju no kāda spečuka savu par zvēru pārvērsto Acer Aspire 8920G jau tā v vienu no jaudīgākajiem klēpjdatoriem. Nu tas ir pie manis. Divi 300GB cietie saslēgti raidā. Šī fīča viņam nebija paredzēta. Dators veras 15 sekundēs, aizveras 10 sekundēs (oriģināli vismaz 10x ilgāk). Failus kopē apm 3MB sekundē. Viss sprāgst un lido. Visu gaidīšanas laiku strādāju tikai ar savu Mac Book. Aceru navarotēja 2 mēnešus. Neskatoties uz tā lielisko formu, darbojoties ar to, nez kāpēc gaidītā prieka nebija. Nedz Cubasei lāga izskats, nedz paša PC ērtums, nedz kopējais skats. Viss ļoti tehnisks, caur labirintiem aizsniedzams. Profesionālāk neraksturošu. Vārdu sakot, ir noticis tas, par ko jau tiku brīdināts. No Mac atgriezties uz PC ir neiespējami. Tā kā neesmu hakeris vai vīrusu producents, man PC priekšrocības nav nepieciešamas.

Turklāt pēc Mac Logic Pro dizaina un pluginu lietošanas ērtībām (arī pluginu dizaina), PC mūzikas programmu laukā konkurentu nav. Tas, protams, mans viedoklis. Paņēmu un to kruto Aceru tikko naktī uzdāvināju Stefanam. Viņam tur viss der. Viņš ir tādā programmētāja pārejas vecumā, kad lidojoši “pīšļi” var sagādāt prieku un likties pietiekami labi. Paņēmis klēpī savu mazo pieradināto Mac Book, jutos kā protēzes vietā atguvis zaudēto īsto roku. Sirdī ielija siltums un miers.

Mans vecākais dēls Jēkabs profesionāli strādā video montāžas jomā. Viņš sacīja, ka pēc ilgstošās darba pieredzes uz Mac Pro, “pīšļiem” viņš negrib pat tuvoties. Protams, cenas dēļ arī viņa ģimenei mājās netam piejūgts parasts “pīslītis”. Tā, protams, cita lieta.

Mac ir mākslinieku aparāts. Tajā viss kaut kā vienkāršāk, rāmāk, tīrāk. Arī pele stilīga, ērta, par aluminium keyboard vispār nerunāsim. Tāds klabināšanas maiguma sasniegums, ka uz citām klaviatūrām liekas, ka tās visas kā stabulītes pašrocīgi drāzis ganiņš.

Lūk, ko nozīmē atkarība no Mac. Tāpēc visiem silti iesaku, sēdiet pie saviem PC un par noslēpumaino Mac šarmu i nedomājiet, jo tā ir reāla atkarība no tehniskās kvalitātes, dizaina un ērtībām. Mierīgāk un lētāk jums būs palikt pie saviem robustajiem un lieki nevaldzinošajiem “pīšļiem”.

Tāpēc arī neko citu nespēju uzrakstīt. Biju kā slims, pēdējos mirkļus gaidot savu studijas jauno zvēru, taču kļuvu vēl slimāks, kad atklāju, cik ļoti tas zvērs man nepiemērots, neradošs. Pacietīšos ar savu mazo, balto Mac Book, kamēr uzsmaidīs labāki laiki un varēšu iegādāties ko jaudīgāku. Protams, tikai no Mac Pro kārtas datoriem. Uz Mac Book, ja pārāk nesakarina reālā laika pluginus, mierīgi varu veidot līdz pat 7 tracku projektus. Ja pluginiem apkrāmētajam trackam vēl uztaisa starprenderi, tad vēl var paņemt pa kādam trackam klāt. Tā, lūk. Visi mani iepriekšējie albumi, kas it kā ierakstīti uz stacionārajiem datoriem, nekad nav bijuši tik jaudīgi, kā mans mazjaudīgais Mac Book. Tāpēc pacietīšos labās sajūtas dēļ, ko sagādā darbs uz Mac Book. Tā, lūk.

Ja tev ir jauns Mac dators ar pēdējās versijas Leopardu, tad šajā jomā nekā jauna šai pasaulē vairs nav.