Šai mirklī, kad viņš vakarrīt virtuāli tēmēja uz mums visiem, 10 dzīvie pat nenojauta, ka tik rāmo un vēso prātu zemē dzīvo savas pēdējās stundas.«This is an image taken from the website of Matti Juhani Saari on Tuesday Sept. 23, 2008. Saari whose You Tube postings prompted police to bring him in for questioning opened fire Tuesday Sept. 23, 2008, at his trade school in western Finland, killing 10 people before shooting himself in the head. Witnesses said panic broke out as the Saari entered the school in Kauhajoki, 180 miles northwest of Helsinki, and began firing in a classroom where students were taking an exam.»

AP Photo

Arktisko Ziemeļu seno medību tradīciju zemē Somijā privātajiem lietošanā ir 1,6 miljoni šaujamieroču. Valstī ir 650 000 licenzēti ieroču īpašnieki. Apmēram 13% no 5,2 miljoniem iedzīvotāju, ieskaitot medniekus, šautuvēs praktizējošos un kolekcionārus. Somija ierindojas pasaules pirmajā pieciniekā pēc privāto ieroču daudzuma. Pirmajā vietā, protams, ASV, otrjā Jemena, trešajā Irāka, ceturtajā Šveice. Cik mistiski salinkota pasaule: ASV-Jemena, Irāka-Šveice… Viss aizvakar vēl nežēlīgais un tālais vakar atkal kļuva par ļoti nežēlīgi tuvo.

Vairāk par šo traģēdiju Š E I T