Tā dīvaini. Šodien vēl saulaināks nekā vakar. Tomēr ne visur. Tikko Grinč komentā pie abortraksta ievietoja saiti uz Apollo info par traģēdiju Somijas skolā: «Bruņots somu skolēns otrdien atklāja uguni savā skolā Somijas rietumu pilsētā Kauhajoki, nošaujot vismaz deviņus skolasbiedrus.» Grinč komentēja: «Elementāri. Viss ir saistīts. Katram taurenīša spārna vēzienam ir sekas

Somijā privātajiem uz rokas brīvi izsniegti 1,6 miljoni šaujamieroču!!! Eiropā tā ir anomālija. Somija nostājas pa vidu starp Jemenu un ASV.

Un baigā jau nu tehnoloģiju attīstība ar totālo kontroli. Killers jau trīs nedēļas zīmējās publiskos videoklipos, taču iestādes neklapēja ar ausīm. Lai gan tikko ziņoja, ka policija, ievietoto video dēļ, pirms pāris dienām puisi nopratinājusi, taču nedz pamanījusi ko aizdomīgu, nedz atsavinājusi videoklipos demonstrēto ieroci. Džeks iemeta virtualitātē savu pēdējo ziņojumu un ar lielu somu rokā devās neapziņā saņemtā uzdevuma izpildes misijā.

Slepkavas video Youtubē deaktivizēti. Iespējams, ka pieejami kādos forumos, jo šodien jau visu var ievilkt datorā. Taču ziņkārības apmierināšanas dēļ jau nu nemeklēšu.

Ierakstot Googlē «Kauhajoki mr.saari, photo» augšpusē izlēca trīs bildes. Viena no tām kā metafora nu jau notikušajai nelaimei. Zīmīgi (lai gan ar atpakaļejošu un nederīgu zīmīguma novērtējumu), ka šis attēls ar attiecīgu raksta ornamentu fonā un attiecīgu žestu ievietots lapā, kuras nosaukums ir «Bandītu reģistrs» (banditrekisteri.com).

Šermuļaini sakritīga ar pēdējās dekādēs varmācības iedvesmoto atriebēju tēmu. Kā ar asiņainu otu izdarīts paraksts ir somu bērnu killera «Mr. Saari» publiskotais teksts: «Un pēkšņi sākās karš un mātes kliedza. Pēc atriebības un atmaksas par citu karu.»

Par kādām cilvēktiesībām agresīvie, taču tai pat laikā gļēvie un bailīgie eiropieši cīnīsies turpmāk? Ar pistoli mājās būs par maz. Ieročus nāksies dot līdzi arī bērniem uz skolu. Un, iespējams, vecākiem pagalmā līdzās ikdienas braucamajam būs jānovieto neliels bruņu transportieris. Drošs paliek nedrošs. Jeb – nedrošības pēc.