Kārļa Ulmaņa muzeja politiķa dzimtajās mājās “Pikšās” slēgšana ir tikai laika jautājums, prognozē muzeja saimnieks un kādreizējā Latvijas vadītāja radinieks Gunārs Ulmanis, uz nākotni raugoties pesimistiski un norādot, ka muzejā, beidzoties treknajiem gadiem, iestājies panīkums.
Par to sestdien vēsta laikakraksts “Diena”.

Muzeja vadītājs sūrojas, ka, izņemot Zaļo un zemnieku savienību, kuras pārziņā ir arī Zemkopības ministrija, citas partijas “ir kā zvēri pret mums”.

Trekanajos gados gan parādījusies cerība muzeja ēku attīstīt, veidojot konferenču zāli, noliktavas, semināru un citas nepieciešamās telpas, taču nu visi projekti apstājušies, naudas vairs nav un arī izremontētās telpas stāv tukšas un neaprīkotas.

“Cerības, pārliecības, ka šis muzejs pastāvēs, man nav bijis un nav. Sevišķi šodien. (..) Muzeja slēgšana ir laika jautājums. Nacionālas vērtības nav, vienu otru eksponātu var aizvest citur izstādīt. Piemiņa? Izmirs vecā paaudze, un Kārlis Ulmanis… nu varbūt vēsturē pastāstīs, ka tāds bijis. Pagaidām neviens deputāts viņu neaiztiek, jo ir vēl dzīvi pensionāri, kas dievina tos laikus, kas saprot, kas brauc uz muzeju. Bet tā paaudze aiziet, un šo procesu apturēt nevar,” pesimistiski nākotnē raugās muzeja saimnieks.

Viņš ir arī eksprezidenta Gunta Ulmaņa brālēns, taču par augstajā amatā pabijušo radinieku izsakās izvairīgi, tieši neatbildot, cik reižu astoņu prezidentūras gadu laikā viņš apciemojis “Pikšas”. “Kāpēc viņam šeit jābūt? Valsts prezidentam jārūpējas par valsti! Ko viņš te bāzīsies? Lai gan tad, kad varēja “Pikšām” palīdzēt, viņš nepalīdzēja. Tamdēļ man nav simpātiju pret viņu. Pārējais… Mēs esam pavisam atšķirīgi cilvēki. Katram ir savs dzīves ceļš un morāle,” vien nosaka muzeja vadītājs.

BNS 29.01.2011.