Fragmenti no īsās latvieša atmiņas vēstures

Reiz sensenos laikos Īvāns vēl neaudzēja kartupeļus un nebija apklusis sociāldemokrāts. Toreiz viņš vēl acu priekšā redzēja “saules ceļu”, kas jau pēc dažiem gadiem izrādījās strupceļš vai tunelis ar tumsu galā, ko nodrošināja bijušo partokrātu un komsomolokrātu blīvi priekšā aizdrūzmētie rumpīši, no kuriem viens pavisam drīz pārvērtās Ulman Reloaded. Šajā video Māra Zālīte vēl neaizstāv autortiesības, bet tautu. Arī Akurātere vēl nav Vienotības pret tautu vērstā klana elites dāma, bet Ieva no Dieva. Vissmieklīgākais, protams, šai tēlu parādē atkal Gorbunovs. Par divu dekāžu distance izrādījies pārāk īss laiks, lai līdz saprašanai aizietu tas, ko viņš toreiz pūta vēl par latvju skautu taurīti nekļuvušajā padomju pionieru taurītē. Valters – kā vienmēr solīda patosa pacilāts un kā vienmēr vismaz 100 gadus vecs.