Oriģinālā taču pat mūsu himna skanēja “Dievs, svētī Baltiju.” Vēlāk vēl visādi bijām vienoti. Arī maigo diktatūru laikos. Toreiz vēl sapņojām par vienotu fronti pret boļševikiem. Nu… visi vienoti darām to, par ko pat nesapņojām – Baltijas varas sistēmu līmeņos padevīgi klanāmies par komunistisko daudz nežēlīgākam, viltīgākam un globālākam režīmam, nodevīgi pret savu tautu un paši pret saviem bērniem, piedaloties Pasaules Savienoto valstu tapšanas procesā. 2007.gadā ASV sadrukāja 13 triljonus “zaļo”. Vai kāds šo “dižekonomiskā” genocīda gājienu Latvijas parlamenta līmenī publiski ir nosaucis par noziedzīgu? Vai SkandiNāvīgo banksteru okupāciju tai pat Latvijas varas līmenī vismaz aptuveni kāds publiski ir nodēvējis par laupīšanu? Kā no tās paglābties? Nogūlušies uz valsts augstāko ierēdņu visos virzienos paklanīties ērti šūpoļveidīgajiem vēderiņiem un maksājot, maksājot, maksājot? Ja valsts “varenie” ir tādu nenormālāko summu līmenī parādnieki, tad ko vispār runāt par tautas parādniekiem – to problēmas ir nieks. Jo mērķis jau bija ieķīlāt Latviju – konkrēti un visu. Tas arī noticis. Igaunijas ielēciens eriozonas melni mutuļojošajā atvarā arī ir liecība, ka pat iztapībā globālā posta mašīnai neesam solidāri – viņu uz vēderiem pielīdiens izrādījās veiklāks. Vai par tādu Baltijas vienotību vienojāmies toreiz, kad tika iemūžināta šajā video hronikā redzamā solidaritāte?